Yazar / Eğitmen

1982 yılında Ankara'da doğan hocamız, Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde bir yıl eğitim aldıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü'nü birincilikle bitirmiş ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halkbilimi Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yapmıştır.

Editör/redaktör, metin yazarı ve eğitmen olarak serbest şekilde de çalışan hocamız, 'Haber3.com' adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yapmıştır ve‘Aykırı Akademi’ adlı haber/sanat sitesinde yazarlığını sürdürmektedir.

Varlık, Yasakmeyve, Şiiri Özlüyorum, Ötekisiz, Şiirden, Afrodisyas Sanat, Kurşun Kalem, Aşkın (e) Hali, Lacivert, Mor Taka, Ada, İle, Berfin Bahar, Acemi, Kasaba Sanat, Akatalpa, Zalifre Yazıları, Eliz Edebiyat, Rabarda, Ekin Sanat, Rüzgâr vd. pek çok dergide şiirleri, denemeleri ve makaleleri yer alan hocamızın, ''Yaşama Dokuna(maya)nlar Çadırı'' adlı kısa oyunu, 2004 yılında Suat Taşer Oyun Yarışması'nda ödül alarak, sahnelenmiş; ''10. Köy: Teyatora'' adlı senaryosu da yönetmen Bahadır Abşin tarafından, Boyoz Yapım desteğiyle filme çekilmiştir.

Kendisinin bir deneme (''Türkiye: Ne Yaşanabilir Ne Terk Edilebilir'' (2013, Artshop Yayıncılık) ve üç şiir kitabı (''İncinme Halleri'' (2013, Kanguru Yayınları), ''Am'a'erkil'' (2014, Şiirden Yayıncılık), ''Tunç Gammaz'' (2015, Yasakmeyve Yayınları) bulunmaktadır.

Hocamız Yazarlık, Dramaturgi, Film ve Roman Analizi, Dünya Tiyatro Tarihi, Türk Sanatı Tarihi ve Eleştiri Yöntemleri dersleri vermektedir.